Közösségi oldalak

Belföld

Nagyszabású közúti akció az M1-esen

Fotó: police.hu

Hat különböző hatóság fogott össze egy ellenőrzésre az M1-es autópálya Komárom-Esztergom megyei szakaszán. A közös fellépés célja a közlekedés biztonságának fokozása és a szabályszegők kiszűrése volt.

A Komárom-Esztergom Mmegyei Rendőr-főkapitányság rendőrei mélységi ellenőrzéseket és közlekedésrendészeti feladatokat láttak el. Az akcióban részt vett az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság, a Nemzeti Közlekedési Hatóság, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal is. A Készenléti Rendőrség Légirendészeti Szolgálatának helikoptere, amely a levegőből segítette a munkát.

Az ellenőrzés során nem mindennapi esetre is fény derült. Egy 58 éves sofőr például a rendőrautó mellett haladva, nyugodtan kortyolgatta sörét egy dobozból – saját bevallása szerint nemcsak útközben, hanem indulás előtt is ivott. A szondáztatás után 156 ezer forintos bírságot kapott. Az akció során emellett hét alkalommal előzési tilalom megsértése, egyszer megállási tilalom figyelmen kívül hagyása, valamint három esetben kézben tartott mobiltelefon használata miatt intézkedtek kollégáink.

A Ferencváros bejelentette Nathan Zohoré szerződtetését

Nathan Zohoré már az első nyilatkozatában trófeákról és gólokról beszélt. Fiatal francia védőt igazolt a Ferencváros, a 25 éves Nathan

Szegeden rendezik az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot

Szegeden, a Maty-éri olimpiai központban rendezik augusztusban az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot, amelynek eredetileg Sukoró volt a tervezett helyszíne, de a

Pálinkás Gergő és Kovácsréti Márk is a Vasashoz igazolt

A másodosztály előző szezonjának gólkirálya, Pálinkás Gergő az élvonalba frissen feljutott Vasas labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását. Az angyalföldi klub honlapjának

Hamilton első sikerét aratta a Ferrarival Barcelonában

A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Ferrari brit versenyzője nyerte vasárnap a Forma-1-es Katalán Nagydíjat Barcelonában, és a maranellói istálló

Abu Fani távozik a Ferencvárostól

Távozik a Ferencváros labdarúgócsapatától Mohammed Abu Fani. A zöld-fehér klub honlapjának szombati híradása hangsúlyozta, a 33-szoros izraeli válogatott az elmúlt