Közösségi oldalak

Gazdaság

A szegényebb régióknak járó forrásokból vonja le a kormány a 230 milliárd büntetést

Mivel a fizetési felszólításra hivatalosan nem érkezik magyar válasz, így a Bizottság a más, például a szegényebb régióknak járó kohéziós források kifizetéséből vonja le a büntetéseket.

Mi történt?

A jövő héten esedékes levonással már 600 millió eurónál is több büntetést von le az Európai Bizottság a Magyarországnak járó uniós támogatásokból azért, mert a kormány nem hajlandó végrehajtani a menedékkérőkkel kapcsolatos bírósági ítéletet. A mostani árfolyamon több mint 230 milliárd forintnyi összegben már a késedelmi kamatok is benne vannak – írja a Népszava.

Honnan vonják ezt el?

Maga a büntetés pedig eléri a 664 millió eurót. Mivel a fizetési felszólításra hivatalosan nem érkezik magyar válasz, így a Bizottság a más, például a szegényebb régióknak járó kohéziós források kifizetéséből vonja le a büntetéseket.

Kontextus. 

Tavaly júniusban jogerős ítélet született az Európai Unió Bíróságán, amely kimondta, hogy a magyar menekültügyi szabályok ellentétesek az uniós joggal. A magyar kormány nem hajlandó a törvényeket átalakítani, így egy egyszeri 200 millió eurós bírság fölött napi egymillió eurós büntetést is kiszabtak az ítélet végrehajtásáig.

Fernando Alonso: továbbra is hiszek az Aston Martin projektjében

Az Osztrák Nagydíj csütörtöki sajtónapján ismét a jövőjével kapcsolatos kérdések kerültek a középpontba Fernando Alonso körül. A kétszeres világbajnok határozottan

Az ETO az újonchoz, a Fradi Paksra látogat az OTP Bank Liga első fordulójában

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága elkészítette az OTP Bank Liga 2026–2027-es idényének sorsolását. A 33 fordulóból álló szezon a július

A Ferencváros bejelentette Nathan Zohoré szerződtetését

Nathan Zohoré már az első nyilatkozatában trófeákról és gólokról beszélt. Fiatal francia védőt igazolt a Ferencváros, a 25 éves Nathan

Szegeden rendezik az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot

Szegeden, a Maty-éri olimpiai központban rendezik augusztusban az egyetemi kajak-kenu világbajnokságot, amelynek eredetileg Sukoró volt a tervezett helyszíne, de a

Pálinkás Gergő és Kovácsréti Márk is a Vasashoz igazolt

A másodosztály előző szezonjának gólkirálya, Pálinkás Gergő az élvonalba frissen feljutott Vasas labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását. Az angyalföldi klub honlapjának