
Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásra reagál az Országgyűlés rendkívüli ülésén 2026. június 23-án. Jobbról Orbán Anita külügyminiszter. MTI fotó: Szigetváry Zsolt
Óriási lépést tettünk a működő és emberséges Magyarország felé, ugyanakkor szégyen és gyalázat, hogy a Fidesz-KDNP nemmel szavazott a magyar embereknek járó hatezer milliárd forint uniós forrásra, a független és szabad közmédiára, valamint a gyűlöletkeltő plakátok betiltására – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedden a Facebookon.
A kormányfő a keddi parlamenti ülést értékelve hangsúlyozta,
“nagyon fontos napon vagyunk túl, nagyon fontos szavazásokon a magyar Országgyűlésben”.
Felidézte: hétfőn itt indult el a Tisztítótűz művelet, bemutatták a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló javaslatukat, kedden pedig fontos javaslatokat szavaztak meg.
Hangsúlyozta: “lesz újra szabad, független közmédia Magyarországon több évtized után”, ami egy óriási változás, teljesen át fog alakulni az elfogadott jogszabályok alapján a közmédia működése és felügyelete, “és persze a szabadságfoka”. “A Fidesz erre nemmel szavazott természetesen” – tette hozzá.
Magyar Péter közölte, nagy többséggel elfogadta az Országgyűlés a gyűlöletkeltő plakátok teljes tilalmát és a tiszás képviselők szavazataival azt az óriási jogszabálycsomagot is, amely szükséges a 6000 milliárd forint uniós forrás hazahozatalához. Rengeteget dolgoztak ezen, és “a fideszes hazugságokkal szemben” semmiről nem mondtak le, hanem Európa talán legszigorúbb korrupcióellenes, átláthatósági, ellenőrzési szabályait hozták létre – fejtette ki.
Kitért arra, hogy a Fidesz, a KDNP és a Mi Hazánk képviselői erre nemmel szavaztak, vagyis nemet mondtak a magyar embereknek, kórházaknak, közlekedésnek, szociális szférának, vállalatoknak, agráriumnak járó 6000 milliárd forintra. Magyar Péter szerint a fideszes képviselők azért tettek így, “mert már nem tudják ellopni ezt a pénzt”.
Megjegyezte: szavaztak a parlamenti vizsgálóbizottságok szabályairól is, és a jövőben nem tehetik majd meg a beidézettek, hogy nem mennek el ezekhez a bizottságokhoz, hiszen komoly pénzbírságra számíthatnak, és még rendőrök is elővezethetik őket.
MTI





