
Surján Orsolya, a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ népegészségügyi helyettes országos tisztifőorvosa beszél az idén 15. alkalommal megrendezett, a vízivást népszerűsítő Happy-hét eredményeiről tartott sajtótájékoztatón a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Bayer termében 2025. április 29-én. MTI fotó: Kovács Attila
Június 1-jétől Surján Orsolya látja el az országos tisztifőorvosi feladatokat a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) élén – közölte a honlapján a szervezet pénteken.
Mint megírtuk, Müller Cecília országos tiszti főorvos, aki a koronavírus idején napi szinten televíziós tájékoztatókat tartott a járványhelyzetről, nyugdíjba vonul. 2018-tól volt országos tiszti főorvos, valamint a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) vezetője. Tagja volt a Koronavírus-járvány Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzsnek.
Azt írták: Müller Cecília, az NNGYK országos tisztifőorvosa hosszú és eredményes szakmai pályafutását követően május 31-én nyugdíjba vonul. Az országos tisztifőorvosi feladatokat június 1-jétől Surján Orsolya látja el, aki korábban helyettes országos tisztifőorvosként dolgozott.
Surján Orsolya több mint 15 éves tapasztalattal rendelkezik a járványügy, a népegészségügy, a hatósági feladatellátás és az egészségpolitika területén. 2001 óta az egészségügyi ágazat különböző területein dolgozott, többek között kórházhigiénikusként, infektológusként, megyei tisztifőorvosként. A Nemzeti Egészségfejlesztési Intézet, majd az Országos Közegészségügyi Intézmény vezetője volt, így népegészségügyi és egészségfejlesztési feladatok területén egyaránt mély és átfogó tapasztalatot szerzett – olvasható a közleményben.
A közlés szerint az új országos tisztifőorvos közegészségügyi helyettese Szabó Enikő, a gyógyszerészeti helyettes Pálffyné Poór Rita, egészségügyi veszélyhelyzeti általános helyettes Torma Albert.
Müller Cecília 2018 októberétől állt az NNGYK jogelődje, majd a gyógyszerhatósággal összevont intézmény élén. Vezetése alatt az intézmény meghatározó szerepet töltött be a Covid-19 világjárvány elleni védekezésben, valamint számos közegészségügyi és gyógyszerészeti fejlesztést koordinált. Munkássága hozzájárult a közegészségügyi és járványügyi rendszer biztonságához, és hosszú távú hatást gyakorolt az ágazatra.
– írták.
Müller Cecília nyugállományba vonulása alkalmából Pintér Sándor belügyminiszter elismerését és köszönetét fejezte ki a több évtizedes, kimagasló szakmai tevékenységéért – áll a közleményben.
